Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intrebare !?
#1
As dori sa vad un film cu cineva prin teamviewer, deci concomitent, pe 2 pcuri la distanta. Cum acesta nu are streaming, am gasit niste setari pentru VLC media player, 10 pasi trebuiesc urmati pentru a seta "serverul" alti 5 pentru "client", a testat cineva? Sau poate are cineva/cunoaste o alta optiune?

PS. Cum poti vedea un film in acelasi timp cu o alta persoana aflata la distanta pe calculator?
Reply
#2
uploadezi filmul pe siteuri din astea de share-uire si apoi dai linkul sau eventual trage acea persoana de pe torrent acelasi film si da-ti dublu click amandoi odata! Smile
Reply
#3
da.. ar fi si asta o solutie.. stii voiam asa dar prin teamviewer, dar ala nu are stream si vedeam filmul dincolo in frameuri, cumva eu sa ma uit la celalt in pc sa vad filmul la el in pc cu tot cu sunet si frameuri ok (25-30fps).. cred ca vreau prea multe.
Reply
#4
bahh, Smile, deci tu zici asha: ca ai net slab si vecinu are net mai bun.

CrossLoop, TeamViewer, Logmein, MyWebEx pc, WinVNC, GoToMyPC, TightVNC(open source), Remote Commander(cu bani), Mikogo, PC-in-IE(cu bani), ShowMyPC, Ultravnc, Gbridge, Getbymail, Radmin(cu bani), Join.me(cu bani), Zapr, Microsoft SharedView, Supremo Remote Desktop, ErgoRemoto(cu bani); ar fi cele mai cunoscute 20 programe de remote control, dupa cum a-ti vazut, in majoritate free.

ACESTE PROGRAME NU MARESC BANDA LA NET.

Daca respectiva persoana nu are streaming din cauza programelor instalate eronat sau un cumul de programe care dau un low steaming, atunci da, solutia ar fi unul din programele de mai sus, altfel nu.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#5
acu sa nu zici ca vrei sa stai la munca si sa-ti vezi filmele din calculator Smile))
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#6
nu cred ca m-ai inteles.. stiu in mare parte acele programe, nu am nevoie in special de un rremote control, doar daca nu face automat stream la filmu ce ruleaza pe acel pc. Prietena e undeva departe si vreau sa vad la ea in pc acelasi film. Ea ii da play, eu pe teamviewer pot gestiona si vedea in timp real filmul cu sunet cu accest..

Am mai gasit intre timp o solutie dar trebuie sa o testez cu skype folosind ea camera din laptop pe post de desktop screen prin aplicatia sky remote de la skype si activand de la recording (audio vol. control) Stereo mix...astfel incat sunetul de pe acel calc. sa-l primesc prin microfon...

Acum m-am facut inteles? deci nu de un remote as avea nevoie.. si cu radmin lucram cand eram un pici, ma credeam hacker.. Smile).. ideea e ca eu sa-i vad filmul avand desigur acces cu sau fara voia ei, dar prefer cu.. gasind mai usor programele de genu, filmul sa ruleze atat la ea cat si la mine sa-l vad prin programul ala in timp real(cu stream).. am incercat sa fac un server cu VLC media player am facut serverul la ea.. si cateva setari la mine in vlc..pentru client dar degeaba. Mentionez ca distanta e mare.. oare de asta? n-are nicio valoare streamingul? pt. stream ai nevoie de banda buna si oricum daca nu e in LAN risti intreruperi si altele.. dar pana mea.. am sa incerc sa fac la mine serverul si la ea sa fie client.. dar nu cred.. distanta mare..banda permanenta de minim cat e nevoie..nu cred ca imi asigura astia de la net. Am sa incerc cu skype, in ultima faza, sper sa se vada, sa nu-mi apara ecranul negru.. add-on asta la skype skyremote, are si un mic driver special care nu intra in conflict cu driverul placii video.. pot sa-l inst/dezinst lejer.. banui ca ar merge.. toata chestiea e sa-l aiba amandoi.. skypeul oricum da o scanare automata initial sa vada care il are. Am sa incerc asa sa vad.

Wai marianBig Grin acum m-ai inteles? uite cat mi-am batut dejdetele.. Smile)
Reply
#7
marian Wrote:acu sa nu zici ca vrei sa stai la munca si sa-ti vezi filmele din calculator Smile))
altfel formulat.. cam asta as vrea.. sa vad filmele in timp real inclusiv cu sunet, dand play de la distanta. (stream si remote control) asa pe scurt..
Reply
#8
complicat, de fapt nu e complicat, dar te complici tu, doar daca nu sunteti singuri.. si atunci trebuie faci tot ce se poate
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#9
aaa recomand TightVNC click-> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tightvnc.com/download/2.0.4/tightvnc-2.0.4-setup.exe">http://www.tightvnc.com/download/2.0.4/ ... -setup.exe</a><!-- m --> - dupa mine gestioneaza cel mai bine video data.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#10
mersi incerc acum analizez.
Reply
#11
interesant programul... cel putin ma misc mai lejer.. pe monitor decat pe teamviewer.. si asa am un pc slab.. aa facusem server si ma conectasem.. tot la mine.. se misca bine... filmul .. se vede cred ca tot cam asa.. in frameuri..oricum pare mai bine decat pe teamviewer..ma gandesc ca daca ar fi pe celalalt pc .. sa nu fac senzatia aia cand ai propriul tau monitor in imagine,, cred ca ar merge mai bine de pe celalalt. Am sa incerc si iti spun. Oricum, e bun prog. ma misc mai bine cu el decat cu team. Ms. Ca siguranta.. am introdus parole.. peste tot.. acu sper sa nu dea vreun hacker cu ani de experienta sa-mi ia ipul Smile) se zice ca unul de ala e suficient sa-ti alfe doar ipul pentru a reusi sa intre la tine. :lol: Nu am activat firewallul..nu-l tin. Oare sa-l activez cand il folosesc?
Reply
#12
pfff, firewall?? pt ce?. neeehh, da tu pune-l, asha merge windowsul fara erorile alea de firewall. Dei nu am zis ca merge wind mai bine, am zis ca nu-ti mia apar erori ca nu ai activat firewall.
oricum daca vrei neaparat firewall (Comodo Firewall Pro, onecare, NIS, Zone alarm), recomand primul adik Comodo Firewall Pro + firewall de windows, doar pentru considerentele de mai sus.
we design your dreams
topavr.ro audio video photo sharing download upload streaming

[Image: 21s7sifhc1p.png]
Reply
#13
marian Wrote:pfff, firewall?? pt ce?. neeehh, da tu pune-l, asha merge windowsul fara erorile alea de firewall. Dei nu am zis ca merge wind mai bine, am zis ca nu-ti mia apar erori ca nu ai activat firewall.
oricum daca vrei neaparat firewall (Comodo Firewall Pro, onecare, NIS, Zone alarm), recomand primul adik Comodo Firewall Pro + firewall de windows, doar pentru considerentele de mai sus.
ghost amice.. Big Grin am folosit si acel program.. merge bine! (nici eu nu am zis ca ar merge mai bine cu firewall, doar ma temeam cu acel program de un posibil atac) eu si prudenta mea ce sa fac asa sunt eu..prudent. :lol:


Dar in final varianta cea mai simpla pentru toti, pentru a vedea un film pe pcul celuilalt ramane dupa mine: Un apel skype la care se da share desktop si avand in prim plan activata optiunea stereo mix din windows, trebuie doar aleasa si inlocuita de microfon, in timpul apelului. Chiar si aseara am vazut un film. Enjoy! Multumesc ghost pentru sugestii!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)