Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colinde
#1
Care a fost cel mai jenant lucru pe care l-ati primit vreodata de la cei pe care i-ati colindat?Astept raspunsuriBig Grin
Incep eu:Am fost in Brasov cu capra,omul ne-a lasat sa'l colindam si dupa ce am terminat de colindat ne-a dat un borcan de costite murate...Smile)=))
Reply
#2
dc sa fie jenant? nu prea cred ca ai luat cum trebuie aceasta sarbatoare! in trecut copiii colindau pentru o mana de nuci!
Reply
#3
eu cand eram mic , am primit pentru colindat , nuci , mere , pere colaci , foarte rar primeam bani !
dupa revolutie nu prea mai erau nuci , mere , etc si oamenii au inceput sa dea doar bani !
trageti concluzii !!!
cum e oare mai bine !!!
Reply
#4
asta o fi avut Smile
...ieri eram la sala si au venit inauntru niste fete (cls 5-6) cu chiatarile sa ne colinde.
Dupa ce au terminat ele de cantat... noi, majoritatea, adunam cativa leuti... si odata se aude o voce groasa din spate : "fetelor hai sa va dau niste batoane energizante" =))) (deci nu era intrebare) :lol:
Reply
#5
playa Wrote:dc sa fie jenant? nu prea cred ca ai luat cum trebuie aceasta sarbatoare! in trecut copiii colindau pentru o mana de nuci!

Putea sa ne dea 1 leu,2 mere..da un un borcan de oase murate...iti dai seama....
Reply
#6
a fost luat prin surprindere! Colindul nu e o afacere, multa lume o face pe gratis!
Reply
#7
in clasa a 7 a am facut vreo 800 de mii.....acu 8 ani insemna ceva... :lol:
[Image: dscf0456wh.jpg]O experienta reusita este adeseori mai importanta decat 20 de formule deduse in retorta gandirii.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)