Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Citeste asta
#1
fa un mass pe mess si da mai departe:

SUSTIN ASTA.(de obicei nu dau massuri, scuze pentru acesta. alaturati-va) Cineva a venit cu o solutie si mai buna ca toata lumea sa nu mai cumpere de la o companie combustibil, aceasta fiind nevoita sa scada pretul ca sa nu falimenteze.. atragand apoi clientii si pierzand ceilalti , dupa care vor fi nevoiti sa scada si ei.Cel mai mare impact ar fi falimentarea PETROM (PETROM=OMV=PETROMV). INCEPAND DIN ACEST MOMENT pana la sfarsitul lunii FEBRUARIE SA NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM. Dupa ce PETROM va fi fortat sa scada pretul vom alimenta numai de la ei ... ceilalti vor fi si ei nevoiti sa intre in competitie si astfel vom avea cu adevarat o economie de piata... FORTATA DE NOI! Daca vrei sa ajuti la acest protest chiar daca nu ai masina .. raspandeste acest mesaj!!!
Reply
#2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=HarIbDjJYLs&feature=player_embedded#">http://www.youtube.com/watch?v=HarIbDjJ ... _embedded#</a><!-- m -->! =))))))) ce inseamna sa se cumpeasca benzina
Reply
#3
ideea suna bine dar din pacate doar atat.in primul rand nu ai cum sa falimentezi petrom daca nu mai cumperi de la ei din 2 motive:
a) petrom este din cate cunosc doar 60% companie privata 40% este detinuta de stat..si in teoria economica nu ai cum sa falimentezi statul...in caz de ceva mai mult ca sigur ca le-ar acordsa subventii si imprumuturi de la bugetul de stat.
2)petrom este cam cea mai mare rafinarie din estul si centrul europei(probabil daor rusii sa stea mai bn zonal cu lukoilu) si deci petrom mai au o gramada de piete de desfacere a combustibilului..ptr a face ceea ce se zice in mass ar trebui ca toti soferii din rom si statele alaturate sa nu mai cumpere benzina de la petrom.

Ce n-am inteles eu in cazul petrom e de ce statul i-a lasat sa majoreze tarifele la pompa tinand cont ca are un cuvant de zis in toata chestia asta atat direct prun actiunile detinute in cadrul companiei cat si indirect pur ca si stat care ar trrbui sa urmareasca interesele cetatenilor.

Si eu as merge chiar mai departe cred ca si pe la departamentele de marketing si management petrom are angajati imbecili pentru ca din cate am inteles majorarea preturilor nu are acoperire atat timp cat taxele si celelalte cacaturi au ramas la acelasi nivel si deci daca ar fi pastrat aceleasi preturi sau daca ar fi majorat preturile mai putin decat celelalte companii private petrom ar fi reusit sa isi creeze un statut de monopol in romania considrand logic ca tot romanul ar fi preferat sa cumpere de la ei la preturile vechi.

in fine intr-o tara anormala aproape din toate punctele de vedere banuiesc ca nu e de mirare ceea ce se intampla....
Reply
#4
wakkkK Wrote:http://www.youtube.com/watch?v=HarIbDjJY...r_embedded#! =))))))) ce inseamna sa se cumpeasca benzina

=))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq pentru ce`i care nu stiu !
Reply
#5
Chestia cu dak nu mergem la peco nu merge frate.... printr o minune zic sa nu mearga jumate din cei care mergeau la peco inainte si e de ajuns sa mearga cealalta jumatate .... li se rupe lor de noi ...dak o ieftinesc o ieftinesc ca vor ei nu ca nu se mai duc la peco 10 20 de oameniSmile) parerea mea
[Image: snc00040pw.jpg]
Bofanel& Manutza BeSt FRIENDS !!! (^^)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)