Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bautura si Tigarile preferate :P ?
#16
man, is aproape inginer chimist si iti zic ce se intampla acum in mintea ta: confunzi mg (miligrame) cu grame 1g=1000mg Smile plus ca experimentul nu este perfect cantitativ si se mai pierde din otravuri Smile
dupa tine acum 1tigara=8mg gudron + 10mg carbon [nush care e faza cu carbonul dar las asa sa fie dupa tine]
1 cartush=10pachete tigari=10x20tigari=200tigari=8mgx200gudron + 10mgx200carbon=1600mg gudron + 2000mg carbon = 1,6g gudron + 2g carbon
2 cartuse= 2x1,6g gudron + 2x2g carbon = 3,2g gudron + 4g carbon deci cam asta e, si asta nu e calcul de chimist, e calcul de clasa a 8-a Smile plus ca o tigara are peste 400 de substante toxice. Deci ce vezi tu in clipul ala nu e doar gudron si carbon Smile
#17
poti sa imi spui ca au si otrava in ele ca eu tot fumez Smile)
#18
pai gudronul e otrava mai Smile numai ca e in cantitati mici, dar daca ai inghitzi gudronul de la 2 cartuse de tigari ai muri cam in.......................cat sa zic?...5 secunde? sau poate mai putin.
#19
miroase a CHIMIE ...si nu-mi place Sad Sad Sad oricum nu stiu dak e adevarat Big Grin
#20
fumati ma.. si o sa va stingeti lent si dureros.. Doamne fereste.. mai dai si o groaza de bani si te mai si imbolnavesti ca dracu..
#21
gudronul a fost interzis in compozitia asfaltului bituminos !
si a ramas doar in tigari in cantitati stiute doar de producatori !
#22
niciodata sa spui ca mori din cauza tigarilor ! daca maine te calca o masina si mori ( nu-ti doresc ) , daca nu bei nu fumezi te distrezi
atunci de ce mai traiesti ? traieste viata my bro ca numai una ai , poti sa mori din multe alte boli rareori da rar din cauza tigarilor !
#23
pai daca fumezi inseamna ca te distrezi Smile)).. crezi ca viata e prea plitisitoare fara o tigara? asta`i buna..
#24
ikks Wrote:pai daca fumezi inseamna ca te distrezi Smile)).. crezi ca viata e prea plitisitoare fara o tigara? asta`i buna..

ikks asa eram si eu ca tine pana la vreo 16 ani .. puteam sa ma jur ca no sa fumez niciodata ... si din a 11 mo pus dracu sa fumez .. anturaju ... in a 12 inainte de bac cam 25 din 30 de colegi din clasa mea fumau .. cica din cauza stresului .. , la facultate majoritatea fumeaza .. nu poti sa iti dai cu parerea despre fumat daca n-ai fumat niciodata , sau daca ai tras numa de cateva ori .. vorbim peste vreo 2 ani ..cand probabil o sa fumezi si tu Wink
#25
mda, eu am fumat din clasa a 7-a pana acum un an si jumatate, mai exact m-am lasat de fumat de revelion 2007 :| si acum ma simt mult mai bine fara tigari. un fumator nu poate sti asta pt ca fumeaza, lasa-te de fumat si pe urma comenteaza oricare ai fi fumator. Avantajul unuia care s-a lasat de fumat este ca a trecut prin toate etapele: nefumator, fumator, si nefumator din nou si stie foarte bine ce inseamna sa te lasi. Am intrebat un unchi de al meu de vreo 50 de ani care e ce-a mai mare realizare a vietii lui si mi-a raspuns: M-am lasat acum 17 ani de fumat. Si e o persoana realizata, ca sa nu ziceti ca alte realizari importante nu a avut in viata Smile)
#26
daca fumezi ai si dezavantaje normal , obosesti repede , tusesti mult , dar cateodata cand esti stresat , suparat iti mai gasesti amarul intr-o tigara
dami in cap daca un e asa , la o bere cum merge o tigara ? dupa ce mananci bine ? fiecare cu parearea lui , toti care fumeaza s-au apucat din prostie
curiozitatea , vazut pe la alti , stress :-j eh ... fiecare cu parearea lui
#27
ce fain merge o tigara si o cafea .. dimineata cand tre sa ma scol sa merg la faculta :X .. ce fain merge o tigara cand sunt cu baietii la baut , ce fain merge o tigara dupa un f*t*i :X .. fiacare face ce vrea muschiu lui .. asa ca la urma urmei nu stiu pentru ce e topicu asta .. nefumatorii sa ii convinga pe fumatori sa se lase? .. sau ce? Smile) .. playa si eu sunt in devenire inginer chimist .. asa ca poti sami spui este antrax in tigari ca eu tot nu ma las Wink
#28
numai avantaje : bani dati aiurea, mirosul gurii f urat, plamani distrusi......Am 19 ani,am numai prieteni fumatori, ma distrez la maxim, dar am minte si stiu ca nu is sanatoase ....ma distrez f mult dar pana la sanatate....am o vorba: FUMEAZA SI BEA CA NU-I MUNCA GREA =)))))
#29
da ce bine a dat-o zuzu Smile
#30
lasati-o `n @@@@ mea ca va dati impotriva naturii lucrurilor si fenomenelor. stai sa vezi de la 1 iulie o sa va fie frica si greatza sa puneti mana pe un pachet de tzigari, asta daca se aproba treburile. vedeti voi atunci la ce m-am referit acum Smile


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)